Boş Pavyon, Cem Yıldız ve biten temmuz

 

Zamanında bu şarkıyı dinleye dinleye ne kadar çok böğürmüşümdür bilmiyorum. Yıllar geçmesine rağmen üzerimde hala aynı etkisi vardır. Orient Expressions, dolayısıyla Cem Yıldız ile bu şarkı ile tanışmıştım. Unutamadığım efsane bir Babylon konserleri vardır, neyse.

Geçen pazar Suma Beach’te kafamı kaldıramayacak kadar yorgun bir halde yatarken, beynime beynime elektronik müzik sesleri gelmeye başladı. Arkasından da bağlama ve Cem Yıldız’ın vokali.. Yerimden kalkamasam da, saatlerce kopan gençleri izledim. İnsanı hem hüzünlendirip hem yerinde duramayacak hale getirebilmek, müzisyenler için büyük meziyet.

Eve gelince de bu şarkıya bağladım, fena dokunuyor, tavsiye ederim.


Suma Beach demişken; Hürriyet’te Suma Beach ile ilgili bir yazı  yayınlandı. Yazı mekanı alenen hedef gösteriyor. Zamanla neler olur biter göreceğiz, fakat mekan bunun için önlem almaya başlamış bile. Suma, sabaha kadar devam eden partileriyle ünlü, daha hiçbirine katılamadım, fakat giden herkes memnun. Ben gibi kafayı kuma gömüp müzik dinleyerek saatlerce yatanlardansanız, kesinlikle tavsiye ederim.

Paralel mekan olarak da, Beyoğlu’nda Topless oldukça iyi. Sadece elektronik müzik severleri değil, Birsen Tezer gibi isimleri getirerek de bir çok insanı kendine bağladı. Sunset Party serisi var, erken saatlerde başlayan eğlence, sabah gün ışıyana kadar devam ediyor. Gezi manzaralı, hoş bir teras, tavsiye ederim.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s